Nic nie budzi mojej ciekawości bardziej niż bezużyteczne pomysły.

Podczas gdy w tamtym tygodniu robiąc zakupy w Rossmanie znów straciłem pół życia szukając wszędzie zwykłego grzebienia, po raz kolejny stwierdzam jak wiele głupich rzeczy nas otacza.

Na początku – ktoś tak zaprojektował opakowanie szczoteczki do zębów, żeby przypadkiem nie udało się jej wam wyjąć przed tym jak próchnica zabierze swoje całe żniwo. Moje ulubione są jednak maszynki do golenia. Doprawdy nie wiem jakich narzędzi mam użyć żeby wydostać je z opakowania ale gwarantuje – nie macie takich w domu. Od żółtego sera w plasterkach którego nie można otworzyć inaczej niż zębami, po światło na czujnik ruchu montowane w naszej toalecie. Można tak wymieniać bez końca.

Zdjęcie z tego posta przedstawia nasz nowo zakupiony kabel HMDI. Wydaje mi się że komentarz jest zbędny.Czasem się zastanawiam czy osoby które projektują takie rzeczy nie widzą co robią ? Czy doprawdy nikt w firmie nie zauważa że coś kompletnie nie zdaje egzaminu i jest po prostu idiotycznie przemyślane ? Ci wszyscy ludzie odpowiedzialni za genialne rozwiązania powinni za kare przez cały rok używać z przymusu wymyślonych przez siebie rzeczy. Może to skłoniłoby ich do pomyślunku, że faktycznie coś nie działa jak powinno.

Ale to wszystko dzieło człowieka, co jednak zrobić gdy coś poszło nie tak tam na Górze. No bo jak inaczej nazwać stado tylko czekających aż otworzysz okno insektów? Jaką role pełnią w ekosystemie? Przecież Ziemia i nasz świat stworzony został doskonale. Według Biblii przez 7 dni, dzień po dniu Bóg tworzył Ziemie – więc pytam się w którym coś poszło nie tak że pojawiły się komary? Nie znajduje jedynego, chociaż najmniejszego wytłumaczenia istnienia sensu komarów.

Pracownicy firmy Pico Brothers rownież nie, ponieważ wypuścili na rynek apkę o nazwie Anti Mosquito. Aplikacji które miały rzekomo odstraszać komary było wiele, wiele nic nie warte. Dlaczego ? Ponieważ takie aplikacje generują ultradźwięki z zakresu najczęściej 16kHz do 24kHz. Problem w tym że taki dźwięk jest trudno wyemitować przez słabe układy dźwiękowe w smartfonach. Dodatkowo go nie usłyszymy więc pozostaje jedynie przekonać się o działaniu na własnej skórze ( dosłownie ). Im nowszy telefon tym większe szanse że aplikacja będzie działać. Inaczej sprawa się ma z iPhonami ponieważ konfiguracji sprzętowych jest znacznie mniej i dużo prościej jest taką aplikację zweryfikować – przez co mamy dużo większe szanse na to że będzie działać.

Dlaczego zatem Anti Mosquito ? Po pierwsze możemy ustawiać częstotliwość dźwięku co może nam pomóc rownież na inne owady. Po drugie to dlatego że sam właśnie testuje apkę i gdyby była do kitu znalazła by się kilka wersów wyżej. Nie można powiedzieć że problem został rozwiązany ale przynajmniej nie macham rękami jak foka. Anti Mosquito dostępne jest jedynie w App Store w wersji free lub płatnej 1.99$. Osobiście jednak czekam na smartfon z jonizatorem plazmy tak, żebym mógł roznieść w pył każdego brzęczącego insekta.

Na koniec warto wspomnieć że tak naprawdę zdolne do gryzienia są jedynie samice komara. Czy to nie ciekawa alegoria, że to właśnie samice są agresywne, gryzą nas i denerwują podczas gdy poczciwe samce nie robią nikomu krzywdy ? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *